O firmie

Nasza historia

Jesteśmy jest jedną z najstarszych i najdłużej działających w Polsce firm w zakresie sprzedaży, serwisu i remontów urządzeń związanych ze stacją paliw. Początki działalności naszej spółki sięgają wczesnych lat powojennych i wiążą się z utworzeniem Centralnych Warsztatów Montażowych „CPN”, których zadaniem było odbudowanie zniszczonych wskutek działań wojennych stacji paliw na terenie całego kraju. Pierwszymi pracownikami firmy byli specjaliści z Rafinerii „Karpaty”, którzy przybyli do Opola w ramach repatriacji.

W listopadzie 2000 roku w wyniku restrukturyzacji koncernu, zakład został przekształcony w spółkę z o. o. o nazwie Zakład Urządzeń Dystrybucyjnych. Głównym udziałowcem spółki jest ORLEN S.A.. Spółka rozpoczęła swoją działalność 1 stycznia 2001 roku.

W 2003 roku spółka wykupiła od ORLEN udziały większościowe w pięciu spółkach serwisowych Grupy ORLEN: Serwis Katowice, Serwis Kędzierzyn-Koźle, Serwis Rzeszów, Serwis Kielce, Serwis Łódź, tworząc własną grupę kapitałową, a w 2005 roku udziały w dwóch kolejnych spółkach serwisowych: Serwis Warszawa i Serwis Nowa Wieś Wielka. 1 stycznia 2006 roku nastąpiła konsolidacja (połączenie) spółek i powstała jedna firma, której organizacja oparta jest na strukturze centrum z wieloma oddziałami w terenie. Terenowe oddziały utworzono w Kielcach z filią w Rzeszowie, Łodzi, Warszawie, Nowej Wsi Wielkiej i w Katowicach z filią w Kędzierzynie - Koźlu.

W marcu 2005 roku spółka zmieniła nazwę firmy na ORLEN Centrum Serwisowe sp. z o.o. Wybór nazwy poprzedzony został przeprowadzeniem konkursu wśród pracowników spółki i spółek przejętych.

Obecnie jesteśmy najnowocześniejszą spółką serwisową w Polsce. Posiadamy duże doświadczenie w zakresie serwisu urządzeń stacji paliw, zarówno starszej generacji oraz we wdrażaniu nowoczesnych technologii.

Posiadamy własne zaplecze magazynowe o powierzchni 1200 m2, które jest częścią systemu logistycznego, który zaopatruje w urządzenia i części zamienne klientów w całej Polsce.

ORLEN Centrum Serwisowe świadczy usługi dla Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN oraz współpracuje z indywidualnymi odbiorcami na terenie całej Polski. Szeroki asortyment produktów i usług oraz posiadane zasoby pozwalają na prowadzenie działalności na dużą skalę. Lista referencyjna firmy obejmuje zarówno duże sieci stacji paliw jak i punkty wydawania paliw.

Mamy ugruntowaną pozycję na rynku. Naszymi głównymi atutami od lat są solidność i wysoka specjalizacja pracowników. Jesteśmy wiarygodnym partnerem, który oferujw sprzęt wysokiej jakości, niezawodny, nowoczesny, spełniający wszelkie wymogi i dopuszczony na rynek polski (dopuszczenia: GUM, PROCHEM) a usługi serwisowe prowadzone są według najwyższych standardów.